خرید پارچه ترمه پلی استر یزد

از پارچه ترمه انواع محصولات زیبا و جذاب تولید و به بازار عرضه می شود. از زیبا ترین و پر طرفدار ترین محصولات ترمه می توان به رومیزی ترمه، روتختی ترمه، روبالشتی ترمه، جانماز ترمه، سجاده ترمه، کیف رو دوشی ترمه، کیف دستی ترمه، کیف پاسپورتی ترمه، کفش های ترمه، مانتو و جلیقه ترمه و غیره اشاره کرد. این محصولات معمولا با پارچه ترمه با کیفیت ابریشمی یا پلی استری تولید می شوند.

محصولات ترمه معمولا طول عمر فراوان و ظاهر بسیار زیبایی را دارا هستند. پارچه ترمه از آنجایی که پارچه ای ضخیم و با تراکم به شمار می رود طول عمر بسیاری را دارا است. ظاهر محصولات ترمه نیز به نوع پارچه ترمه مورد استفاده برای تولید آن محصول مربوط است.

برای مثال ظاهر پارچه ترمه یزد و محصولات تولید شده از آن به تراکم و نوع نخ مربوط است. پارچه ترمه باید از الیاف ابریشم یا نخ پلی استر نوع درجه یک تولید شده باشد. تراکم بافت پارچه ترمه نیز بسیار مهم است و هرچه پارچه ترمه با تراکم تر بافته شود و تراکم بالاتری را داشته باشد طبیعتا از ظرافت، لطافت و در نهایت ظاهر بسیار زیبایی بهره مند است.

یکی از پر طرفدار ترین و زیبا ترین محصولات ترمه، روتختی ترمه است. روتختی ترمه از بهترین و با کیفیت ترین پارچه های ترمه تولید شده است. زیرا که روتختی ترمه باید بسیار نرم و لطیف باشد. در هنگام لمس روتختی ترمه نباید هیچ گونه زبری احساس شود. از آنجایی که روتختی ترمه به طور مداوم با پوست در تماس است باید بسیار نرم و لطیف باشد تا باعث خراش پوست و آسیب به پوست نشود. لازم به ذکر است که روتختی های ترمه برای پوست هیچ گونه حساسیت را ایجاد نمی کنند.

خرید و فروش پارچه ترمه عمده

با توجه به اینکه پارچه ترمه برای صادرات به کشور های زیادی مانند: ترکیه، عراق، تاجیکستان و کشورهای اروپای شرقی مناسب هستند خرید و فروش آن به صورت عمده انجام می شود تا صادرات آن با حاشیه سود بالاتری همراه باشد؛ مراحل بافت این پارچه به صورت زیر می باشد:

تهیه کردن مواد اولیه مورد استفاده در ترمه بافی: پشم سفید که در پهلوها، شکم، سر، پشت گردن و ساق پای گوسفند قرار دارد بهترین نوع پشم برای ترمه بافی می باشد.

شستشو و سفید کردن پشم قبل از رنگ آمیزی کردن آن: پس از چیدن پشم آن ها را با مواد مخصوصی می شویند تا چربی و چرک های آن پاک شود سپس آن ها را روی چمنزار پهن کرده تا در اثر جذب شبنم ها و تبخیر آن ها سفید شوند، استفاده کردن از مشتقات گوگرد روش دیگری می باشد که برای سفیدی بیشتر از آن بهره می گیرند.

خرید و فروش پارچه ترمه عمدهباید به این نکته توجه داشته باشید که خرید پارچه ترمه با روشهای مختلف قابل انجام است رنگرزی پشم و تثبیت رنگ آن: به دلیل اینکه رنگ های به کار رفته دوام کمی دارند باید با استفاده از یک ماده معدنی به نام دندانه توانایی جذب رنگ را افزایش داد؛ چله کشی و چله دوانی: مانند سایر منسوجات دستباف چله کشی در ترمه بافی نیز با نخ مشکی انجام می شود.

ماسوره پیچی: تبدیل کردن کلاف های نخ به دوره ماسوره که بخشی از چله کشی می باشد ماسوره پیچی نام دارد؛ بافت ترمه: در مرحله آخر بافت ترمه توسط دستگاه بافندگی انجام می شود.

پارچه ترمه پلی استر

در اینجا قصد داریم اطلاعاتی را در مورد پارچه ترمه پلی استر برای شما بیان نماییم تا در زمان خرید راحتتر بتوانید آن را تهیه کنید و از آن در تولید انواع محصولات بکار ببرید.

از آنجایی که پارچه ترمه ابریشم قیمت بالایی دارد امروزه سعی کرده اند از نخهای ویسکوز که پلی استر می باشند در تولید این ترمه ها استفاده نمایند که قیمت پایینتری داشته البته کیفیت کمتری نسبت به ابریشم دارد ولی نه تا حد زیاد اما یکی از ویژگیهای خوب نخ ویسکوز این می باشد که رنگهای متنوعی را دارا است و از قیمت خوبی نیز برخوردار می باشد که اگر قرار بر تهیه این پارچه است بهتر است به صورت آنلاین آن را تهیه نمایید تا قیمت پایینتری برای شما در نظر گرفته شود.

پارچه ترمه پلی استر

در گذشته از جانماز ترمه از  این نوع پارچه های و پارچه ترمه پلی استر را با مدت زمان طولانی با دست می بافتند که خیلی وقت گیر بوده است اما امروزه با وجود دستگاه های پیشرفته سعی می نمایند این پارچه ها را با دستگاه با سرعت زیاد ببافند و همانطور که در بالا گفته ایم از انجایی که قیمت ابریشم دو برابر و شاید حتی بیشتر از قیمت پلی استر باشد از آن کمتر در بافت پارچه استفاده می نمایند و سعی می شود با استفاده از دستگاه بیشتر از پلی استر استفاده شود تا با قیمت بهتری بتوانند به مشتریان ارائه نمایند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما