پارچه

انتخاب پارچه مناسب هنگام ایجاد یک پروژه جدید یکی از مهم ترین مراحلی است که برمی داریم. اگر ما انتخاب اشتباهی داشته باشیم، این می تواند تا حد زیادی بر محصول نهایی ما تأثیر بگذارد. در انتخاب صحیح، ما یا بافت یا طرح پارچه را تحت تاثیر قرار می دهیم. پیدا کردن یک واسطه شاد بین این دو، در واقع دوختن بهشت است!

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

معرفی انواع پارچه های مانتویی – مانتو سلین

پارچه های الیاف طبیعی هم از گیاهان و هم از حیوانات می آیند. پنبه و کتان هر دو از گیاهان هستند، در حالی که پشم و ابریشم هر دو محصول حیوانات هستند. پنبه از گیاهانی به همین نام به دست می آید. استفاده از آن به عنوان پارچه تاریخچه ای طولانی دارد که به دوران ماقبل تاریخ بازمی گردد و امروزه رایج ترین و پرکاربردترین پارچه باقی مانده است.

پنبه و پارچه نخی ساده برای لباس کودکان بهترین است زیرا نرم، قابل تنفس و سبک است. همچنین بادوام است، بنابراین برای استفاده روزمره عالی است و با شستشوی دستی یا ماشین لباسشویی خوب است.

کتانی یکی از انواع پارچه های گیاهی است که مردم در مناطق گرم و مرطوب به دلیل قابلیت تنفس و خنکی باورنکردنی اش به آن اهمیت می دهند. وقتی نوبت به خیاطی می رسد، پارچه کتان یک ماده جذاب برای کار است. پروژه های گلدوزی با پارچه های کتان عالی هستند. برای انواع اثاثه یا لوازم داخلی کتانی، صنایع دستی پوشاک مانند پرده و رومیزی، برای نیازهای خود از اینجا خرید کنید.

جوت / بامبو

هر زمان که به مواد محکم و سفت نیاز دارید، منسوجات جوت یا بامبو را تهیه کنید. پروژه هایی مانند رومیزی، حمام، قالیچه و انواع خاصی از اثاثه یا لوازم داخلی با جوت عالی کار می کنند.

انواع پارچه : از پارچه‌ها چه می‌دانید؟ - سیاوود

استفاده از موی حیوانی یا پارچه نخی در لباس  نیز تاریخچه ای غنی را پوشش می دهد تا جایی که از الیاف گیاهی استفاده می شد. اگر به دنبال دوخت لباس های زمستانی هستید، پارچه پشمی انتخابی عالی برای این نوع پروژه ها است.

الیاف مصنوعی

تقاضای پارچه جای خود را به الیاف مصنوعی داده است. در حال حاضر، الیاف مصنوعی در صنایع نساجی مانند لباس، کیف و دکوراسیون منزل رایج است. برخی از الیاف متداول و محبوب دست ساز نایلون، اسپندکس، اکریلیک، کولار و وینیون هستند.

راهنمای خرید پارچه، همه چیز درباره انتخاب پارچه - مجله مد و پوشاک

پارچه کودری

این پارچه همه کاره دست ساز نه تنها برای پروژه های لباس عالی است، بلکه برای پرده ها، روبالشی ها، ملحفه ها و رومیزی ها نیز استثنایی است. یکی از مزایای عمده پارچه های پلی استر مقاومت آن در برابر لکه ها می باشد.

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما