پارچه کامبریک

آیا ایده ای دارید که کامبریک چیست؟ کامبریک پارچه ای ظریف و سبک با بافتی ساده است. از زمان معرفی، کامبریک برای ساخت پوشاک و سایر اقلام مناسب برای مواد سبک وزن استفاده شده است.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

پارچه از گذشته تا به اکنون؛ معرفی...همه چیز درباره ی پارچه! | گروه نساجی پر

کامبریک یکی از متراکم ترین پارچه ها است که معمولاً به رنگ خاکستری بافته می شود. پیش از این، پارچه کامبریک از بافتن کتان یا کتان به یکدیگر ایجاد می شد. در اوایل دهه 1900 توسط تولید کنندگان عرضه شد. کامبریک به غیر از ساخت لباس، برای گلدوزی و توری نیز بسیار مناسب است. هنگامی که در سایر صنایع دستی استفاده می شود، کامبریک را “باتیست” نیز می نامند.

تاریخچه پارچه کامبریک

اما در طول تاریخ، این پنبه بود که به رایج ترین نوع پارچه در کامبریک تبدیل شده است. در اواخر دهه 1500، بسیاری از اشکال کامبریک چاپی را می توان در شهرهایی مشاهده کرد که نسبت به مد بسیار آگاه بودند، مانند لندن. در این دوره بود که پارچه کرپ سفید محبوبیت زیادی پیدا کرد. به غیر از پوشاک، می توانید بسیاری از پارچه های کامبریک را در دیوارپوش ها، کت های کتانی، پرده ها و سایر محصولات نساجی مشاهده کنید. در این مدت از کامبریک برای کارهای توری و گلدوزی نیز استفاده می شد.

3 نکته کلیدی برای خرید پارچه - اسپورت پوش

با گذشت زمان، تولید پارچه کامبریک تغییر کرد و از انواع خاصی از پنبه آمریکایی یا مصری استفاده شد. نخ های کامبریک از 60 تا 80 نخ متغیر است. سپس از روش‌های سنتی برای درمان پارچه کتانی یا پنبه ریز برای ایجاد ظاهری براق استفاده شد. پس از آن، می توان آن را سفید یا تکه ای رنگ کرد.

تولید پارچه کامبریک

با ظهور بسیاری از انواع پارچه های دیگر، محبوبیت پارچه کامبریک کاهش یافت و مردم شروع به ترجیح پارچه های دیگر مثل پارچه کرپ ترک کردند. منسوجاتی که با محبوبیت پارچه کامبریک رقابت می کنند با روش های نسبتاً مدرن تولید می شوند. امروزه، چمبری هنوز هم یکی از انواع رایج پارچه کامبریک است و در کاربردهای مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. تا به امروز، هنوز هم می توانید پارچه های کامبریک با کیفیت خوب را در سایت های مجموعه ما پیدا کنید.

3 نکته کلیدی برای خرید پارچه - اسپورت پوش

برای درک اینکه کامبریک چیست، ضروری است که بدانیم چگونه ساخته شده است. پارچه کامبریک مانند اکثر پارچه های دیگر بافته نمی شود. تولید کامبریک معمولاً به بافتن الیاف پنبه پیچ خورده یا کتانی کوتاه نیاز دارد. الیاف مورد استفاده در بافت پارچه کامبریک یا خام یا نخی است که سفید و رنگ نشده است. برای کسانی که هیچ ایده ای در مورد بافت تنگ ندارند، این یکی از ویژگی های شناخته شده تولید پارچه کامبریک است که باعث می شود در نتیجه نهایی ظاهر صافی داشته باشد. پس از بافتن پارچه، سپس فرآیندی به نام تقویم انجام می شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما