پارچه جین

جین یک پارچه پنبه ای قوی است که با استفاده از بافت جناغی ساخته می شود که یک الگوی دنده مورب ظریف ایجاد می کند. پارچه جناغی پنبه‌ای رو به تار است، یعنی نخ‌های پود زیر دو یا چند نخ تار می‌رود و نخ‌های تار در سمت راست برجسته‌تر هستند.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

همه چیزدرمورد انواع پارچه جین | انواع شلوار جین | روناک تجارت جم

نوارهای مورب همان چیزی است که پارچه جین را از بوم یا اردک پنبه ای متمایز می کند که پارچه نخی بافته شده محکمی نیز می باشد.

شلوار جین

جین در ایالات متحده در دوران راش طلا در سال 1853 محبوب شد، زمانی که لوی اشتراوس در سانفرانسیسکو مغازه ای را باز کرد که کالاهای خشک را همراه با دکمه ها، نخ ها و بوم چادر می فروخت. او شروع به ساخت شلوار جین زنانه مردانه بادوام برای معدنچیان با جیب های بزرگ برای ذخیره طلا کرد.

بزرگترین مرکز فروش پارچه لی در اصفهان - نساجی کاماش مشاوره رایگان در خرید پارچه

پارچه نخی ساده

جیکوب دیویس یکی از مشتریان اشتراوس بود و او پرچ های مسی را به درزها و گوشه های جیب اضافه کرد و به استحکام آن افزود. دیوید و استراوس این شلوارها را ثبت کردند و استراوس شروع به تولید و بازاریابی انبوه آنها کرد و به آنها کمک کرد تا از چیزی که منحصراً توسط مردان کارگر می پوشیدند به یک کالای مد رایج تبدیل شوند

جین چگونه ساخته می شود؟

پس از برداشت الیاف پنبه و چرخاندن به نخ، نخ ها رنگ می شوند. شلوار جین  اغلب با رنگ نیلی رنگ آمیزی می شود و به رنگ آبی کلاسیک برای جین تبدیل می شود. جین پنبه ای یا بر روی ماشین بافندگی شاتل یا ماشین بافندگی پرتابه بافته می شود.

یک ماشین بافندگی شاتل چیزی را تولید می کند که به آن جین سلفج می گویند. نخ پود به صورت رفت و برگشتی از نخ های تار عبور می کند، بدون اینکه در پود شکسته شود. این یک لبه بسیار صاف و محکم ایجاد می کند.
یک ماشین بافندگی پرتابه، جین غیر خود را تولید می کند، زیرا یک پارچه نخی پود برای هر ردیف وجود دارد و یک نخ در سرتاسر آن بافته نمی شود. این باعث ایجاد لبه ظریف تری می شود که برای جلوگیری از ساییدگی باید دوخته شود.

 

جین در انواع مختلفی وجود دارد، به خصوص در مورد شلوار جین. گزینه هایی مانند شلوار جین گشاد، شلوار جین صاف، تناسب باریک و موارد دیگر وجود دارد. سبک‌ های مختلف شلوار جین در زمان‌ های مختلف مد شده‌اند، مانند شلوار های جین در دهه 1960، اما همیشه باید مدلی را بخرید که به بهترین شکل ممکن باشد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما