پارچه ترگال

پارچه ترگال چیست؟ پارچه ترگال از ترکیب نخ های ویسکوز و رشته ای بافته می شود. نخ پلی استر ویسکوز توسط کارخانه های نخ ریسی ریسیده می شود.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

بررسی و راهنمای جامع پارچه ترگال - بازار آنلاین پارچه ترگال روچی

پلی استر نوعی پارچه نخی پلیمر است که دارای گروه های استری است. پلی استر یک ماده مصنوعی است که از مشتقات نفتی به دست می آید.

ترگال چیست؟

نوعی الیاف طبیعی است که از صمغ درخت کاج به دست می آید. فناوری آن در دست ایران نیست و در قالب واردات از کشورهای دیگر به دست مصرف کنندگان در ایران می رسد. رشته با چرخش به دست می آید. خرید ترگال ساده با ترکیب الیاف ویسکوز نخ پلی استر مشاهده می شود که در سال های اخیر به دلیل قیمت بالای ویسکوز در بازار نساجی ایران، درصدهای پلی استر این پارچه افزایش یافته است که باعث کاهش کیفیت ترگال و ترگال کجره می شود.

عمده فروشی انواع پارچه ترگال بیمارستانی

این نخ ها در ماشین ها تابیده شده و در خطوط بافندگی قرار می گیرند و با افزودن رشته بین نخ های پلی استر، پارچه کتیرا خام تولید می شود. حال اگر تعداد نخ های پلی استر زیاد شود و شکل پارچه کج شود به آن پارچه کج می گویند. میانگین وزن پارچه ترگال 240 گرم و وزن پارچه کجراه 285 گرم است. امروزه وزن های مختلف پارچه ترگال ساده و ساده در بازار موجود است که مصرف کننده باید به آن توجه کند.

معایب پارچه ترگال

یکی از مهمترین معایب و مشکلات عدیده ای که تولیدکنندگان پارچه کودری با آن مواجه هستند، برآمدگی سطح پارچه های ترگال است. این پدیده می تواند دلایل مختلفی داشته باشد که به خرید نخ با کیفیت بستگی دارد، اما دلایل اصلی آن عبارتند از:

1- تاب نخ کم استفاده شده در پارچه که بهترین مقدار تاب نخ بین 620 تا 650 است که ضخیم تر شده و با تاب دادن در دستگاه براق مصرف می شود.

2- دلیل دوم کوتاهی الیاف پلی استر در نخ پلی استر ویسکوز نیز از مواردی است که باعث خیس شدن پارچه می شود.

3- نخ فیلامنت مورد استفاده در پارچه ترگال که کیفیت پایین تری نسبت به استاندارد دارد البته به دلیل ساییدگی روی پارچه طبیعی است.

4- ترک خوردگی پارچه ترگال به دلیل افزایش هزینه های تولید پارچه، برخی از تولیدکنندگان با کاهش وزن پارچه تار و به اصطلاح کاهش دانش خود، پارگی لازم را نسبت به یکدیگر از دست می دهند.

پارچه ترگال : ترگال کجراه , پارچه کجراه لباس کاری , کجراه , پارچه کجراه

پارچه نخی ساده

برای بررسی یکنواختی رنگ پارچه ترگال مقداری پارچه ترگال را در نور مستقیم قرار دهید و رگه های رنگ داخل آن را بررسی کنید یا پارچه را روی هم بمالید و به صورت فر کردن کاغذ فشار دهید و سپس باز کنید و مقدار رگه های رنگ را با هم مقایسه می کنیم. آن را به پارچه های با کیفیت بالا. همچنین می توانید با مالیدن یک پارچه سفید مرطوب روی پارچه از تثبیت رنگ آن اطمینان حاصل کنید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما