پارچه آفریقایی

اجازه دهید شما را با دنیای رنگارنگ پارچه های زیبای چاپ آفریقایی آشنا کنیم! الگوهای منحصر به‌ فرد و رنگ‌ های پر جنب و جوش آن‌ها به شما کمک می‌کنند تا فوراً احساس شادی بیشتری داشته باشید، به همین دلیل است که ما از استفاده از آن ها برای ساخت لباس‌های مدرن افروسنتیک استفاده می‌کنیم.

نگاهی به فشن در آفریقا (قسمت دوم: انواع پارچه و پوشاک آفریقایی) - مجله مد و پوشاک

این پارچه های همه کاره همچنین می توانند برای افزودن سبک های طراحی داخلی آفریقایی به فضای زندگی شما استفاده شوند. پوشیدن آن ها سرگرم کننده است و می تواند گرما، بافت و حسی دنج را به دکوراسیون منزل شما اضافه کند. در واقع می توان از آن ها برای ساختن هر چیزی است.

ویژگی‌های پارچه های آفریقایی

پارچه چاپ موم آفریقایی و پارچه لباس بلوچی از پارچه 100٪ پنبه ای ساخته شده است که معمولاً برای تولید لباس، لوازم جانبی و سایر محصولات در آفریقا استفاده می شود. همچنین می توان از آن به عنوان پارچه کیتنژ یا آنکارا یاد کرد.

روش تولید پارچه باتیک نام دارد، تکنیک رنگرزی مقاوم در برابر موم و هنر باستانی که از اندونزی سرچشمه می گیرد. طرح و رنگ های چاپی در دو طرف جلو و پشت پارچه یکسان به نظر می رسند. کیفیت پارچه بستگی به نوع پارچه نخی و فرآیندهای ساخت مورد استفاده دارد.

پارچه های با کیفیت ساخت کدام کشورها هستند؟ - خبرگزاری اطلس

قیمت پارچه کرپ مازراتی ترک

طول یک تکه پارچه «کل» 12 یاردی است، اما می‌توان آن را در قطعات «نیم»، به طول 6 یارد خریداری کرد. عرض پارچه بین تولید کنندگان مختلف متفاوت است. معمولاً 46 تا 48 اینچ است.

تاریخچه پارچه آنکارا

هنگامی که هلندی ها اندونزی را مستعمره کردند، بازرگانان آنها پارچه های باتیک را کشف کردند و نمونه هایی را به هلند آوردند. تولیدکنندگان منسوجات هلندی راه هایی را برای چاپ پارچه به صورت عمده توسط ماشین توسعه دادند و شروع به تولید پارچه های بدلی ارزان تری با الهام از باتیک کردند.

این پارچه‌های جدید در اندونزی محبوبیت نداشتند، زیرا پارچه‌های باتیک اصلی ترجیح داده می‌شدند. با این حال، هنگامی که آن ها در دهه 1880 به غرب آفریقا وارد شدند، مورد استقبال قرار گرفتند.

مشخصات، قیمت و خرید پارچه ملحفه مدل آفریقا | دیجی‌کالا

سربازان غرب آفریقا پس از خدمت در اندونزی پارچه های باتیک را به خانه آوردند و این باعث محبوبیت این پارچه و پارچه ابریشمی پرزدار شد. چندین تولید کننده مختلف در اروپا، از جمله بریتانیایی و هلندی، این پارچه را سال ها قبل از گسترش تولید به کشورهای آفریقایی تولید کردند.

در سال های اخیر، تولید پارچه در آسیا (عمدتاً هند و چین) افزایش یافته است. پارچه هایی که تولید می کنند در مقایسه با پارچه های معتبر تولید شده در غرب آفریقا کیفیت پایین تری دارند و ارزان تر هستند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما