بهترین پارچه

وقتی صحبت از اقدامات زیست محیطی به میان می آید، یکی از بزرگترین راه هایی که می توانیم به صورت فردی تأثیر مثبت داشته باشیم، انتخاب پارچه هایی است که زمین دوست هستند. تولید لباس و الیاف میکرو که هنگام شستن لباس‌هایمان آزاد می‌شوند، دو فعالیت بسیار آلاینده هستند که به طور جدی به محیط زیست و آبراه‌های ما آسیب می‌رسانند.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

محبوب ترین انواع پارچه در ایران کدام است؟ با بهترین پارچه های ایران آشنا شوید

ما می‌توانیم برخی از این اثرات را با انتخاب پارچه‌هایی که در زمان تولید تأثیر کمتری بر روی زمین دارند، پارچه‌هایی که خوش‌ساخت و عمر طولانی دارند و پارچه‌هایی که برای زمانی که دیگر نیازی به آن‌ها نیست، به راحتی تجزیه‌پذیر هستند.

کنف

کنف پرکاربردترین گیاه روی زمین است و کاربردهای زیادی دارد. به عنوان یک پارچه نخی، بهترین انتخاب برای پایداری است. کنف برای رشد به آب زیادی نیاز ندارد و می تواند در هر هکتار دو تا سه برابر بیشتر از پنبه فیبر تولید کند. همچنین خاک را در حین رشد دوباره پر می کند، به جای اینکه مانند اکثر گیاهان، مواد مغذی را از بین ببرد. کنف تنفس، نرم، گرم، رطوبت گیر و ضد باکتری است. کنف مانند کتان فوق العاده بادوام است و با استفاده نرم تر می شود. از آنجایی که این یک فیبر کاملا طبیعی است (در صورت عدم ترکیب)، شستن لباس های کنفی در دستگاه شما جای نگرانی ندارد، زیرا میکروالیافی که در منبع آب فیلتر می شوند به راحتی با گذشت زمان از بین می روند.

معرفی بهترین جنس های پارچه برای پوشاک - پوشاک هَو

پارچه نخی ساده

کنف در پایان عمر خود تجزیه پذیر است، به این معنی که می توانید آن را در حیاط خلوت ریخته و از آن به عنوان مالچ باغ استفاده کنید. از دیدگاه پایداری، کنف قطعا بهترین پارچه برای استفاده است.

کتانی

همتراز با کنف، کتانی به طور سنتی و تاریخی یکی از بهترین و پایدارترین پارچه ها تا به امروز باقی مانده است. تولید کتانی که از کارخانه کتان ساخته شده است، به طور کامل از این گیاه استفاده می کند و از ضایعات از همان ابتدا کم می کند. کتان به راحتی رشد می‌کند و به سرعت قابل تجدید است، با استفاده از آب بسیار کمتر از پنبه، و بدون کود شیمیایی یا آفت‌کش، تولید کتانی را بسیار پایدار می‌کند (این زمانی است که از شبنم‌زدایی یا آنزیم‌بازی استفاده می‌شود، نه ریزش آب).

پارچه کرپ و انواع آن - ویرگول

کتانی به عنوان پارچه عمر بسیار طولانی دارد، زیرا یکی از بادوام ترین پارچه های موجود است که جای پارچه کودری را گرفته است. با رستاخیز اخیر، لباس‌های کتانی در حال بازگشت هستند زیرا مردم به دنبال راه‌هایی برای کاهش ردپای مد خود هستند. کتانی قابل تنفس، بادوام، سبک، جاذب، ضد میکروبی، به طور طبیعی مقاوم در برابر پروانه و خنک کننده است که آن را برای روزهای تابستان عالی می کند. همچنین تشعشعات گاما را تقریباً به نصف کاهش می دهد و از ما در برابر تابش خورشید محافظت می کند. این تنها پارچه ای است که هنگام خیس شدن قوی تر است و مانند کنف با استفاده نرم تر می شود. همچنین، مانند کنف، الیاف میکرو از کتانی نگران کننده نیستند، زیرا به طور طبیعی در آب تجزیه می شوند.

تکه های کتانی که رنگ نشده یا به طور طبیعی رنگ شده باقی می مانند با گذشت زمان 100٪ تجزیه زیستی می شوند و آن را پایدار و دوستدار زمین می کنند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما